Aktualności
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XI Niedzielę Roku, 14-ty czerwca 2026 r.
-
Dzisiaj o godz. 10.30 pasowanie na ministrantów i przyjęcie do Służby Liturgicznej kandydatów, którzy przez cały rok przygotowywali się do tej zaszczytnej służby Panu Bogu.
-
Dzisiaj w niedzielę przypada bł. Michała Kozala bp; w pon. – św. Jolanty; we wtorek – św. Aliny m; w środę – św. Brata Alberta Chmielowskiego z; w czw. – św. Elżbiety dz; w piątek – św. Romualda o; w sob. – Florentyny. Solenizantom i jubilatom, życzymy zdrowia, Bożego błogosławieństwa oraz opieki świętych patronów.
-
Nabożeństwo „czerwcowe” do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św. wieczornej.
-
Spotkania: młodzież we wtorek po wieczornej Eucharystii; Grupa lektorska w piątek o godz. 17.00; ministranci w piątek po Mszy św. wieczornej.
-
Zostało jeszcze kilka miejsc na pielgrzymkę lipcową do Medjugorie oraz wrześniową do Częstochowy na Jasną Górę. Program oraz lista zapisów w zakrystii.
-
W sobotę 20.VI. po Mszy św. wieczornej ostatnie przed wakacjami spotkanie Grupy „Salka”.
-
W następną niedzielę 21.VI. po Mszach św. ofiarą do puszek wesprzemy dzieła miłosierdzia „Parafialnej Caritas”.
-
Po uwzględnieniu świadectwa moralności i rocznej formacji w Arcybiskupim Wyższym Seminarium Duchownym w Szczecinie, nasz Kościelny - pan Jorand Woś, w ub. piątek w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, przyjął w Katedrze w Szczecinie z rąk ks. Arcybiskupa posługę Szafarza Nadzwyczajnego Komunii Świętej. Gratulujemy.
-
Wychodzącym ze świątyni polecamy tygodnik ”Niedziela”.
-
Darczyńcom dziękujemy za składane dzisiaj ofiary na Sanktuarium – serdeczne Bóg zapłać!. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli a gościom przebywającym w naszej Parafii także dobrego wypoczynku oraz bezpiecznych powrotów.
Ks. Prałat dr Andrzej Dowal
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na X Niedzielę Roku, 7-my czerwca 2026 r.
-
Dzisiaj w I-szą niedzielę m-ca zmiana tajemnic Różańca św. Róże Różańcowe modlą się w czerwcu aby nasze rodziny kształtowały swoje serca według serca Bożego.
-
Dzisiaj w niedzielę przypada św. Roberta o. oraz Jarosława; w pon. – św. Jadwigi kr; we wtorek – św. Efrema i Hanny; w środę – św. Bogumiła bp oraz Małgorzaty kr; w czw. – św. Barnaby Ap; w piątek – Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa (Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów); w sob. – Niepokalanego Serca NMP oraz św. Antoniego Padewskiego k.dK, drugiego Patrona naszej Parafii, dlatego w najbliższą sobotę 13.VI. po wieczornej Eucharystii odprawimy na zewnątrz Sanktuarium, przy kaplicy św. Antoniego, doroczne nabożeństwo. Solenizantom i jubilatom, życzymy zdrowia, Bożego błogosławieństwa oraz opieki świętych patronów.
-
W czwartek przeżywaliśmy „Boże Ciało”. Serdeczne podziękowania za zaangażowanie w obchody tegorocznego Święta: budowniczym czterech ołtarzy - Bractwu Straży Honorowej, Straży Pożarnej, Różom Różańcowym Róży Niepokalanego Poczęcia N.M.Panny oraz naszej młodzieży a Panu Macule z kolegami za brzózki do dekoracji ołtarzy i Sanktuarium. Dziękujemy dziewczynkom sypiącym kwiatki oraz osobom, które zadbały o odświętny wystrój domów i okien. Dziękujemy Służbie Liturgicznej, panom przy baldachimie i monstrancji a także niosącym feretrony, chorągwie i nagłośnienie. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać!
-
Nabożeństwo „czerwcowe” do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św. wieczornej.
-
Spotkania: młodzież we wtorek po wieczornej Eucharystii; Grupa lektorska w piątek o godz. 17.00; kandydaci do Służby Liturgicznej w piątek o godz. 17.00 (próba przed pasowaniem na ministrantów i przyjęciem do Służby Liturgicznej, które odbędzie się w przyszła niedzielę 14.VI. o godz. 10.30); ministranci w piątek po Mszy św. wieczornej.
-
Wychodzącym ze świątyni polecamy tygodnik ”Niedziela”.
-
Darczyńcom dziękujemy za składane dzisiaj ofiary na Sanktuarium – serdeczne Bóg zapłać!. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli a gościom przebywającym w naszej Parafii także dobrego wypoczynku oraz bezpiecznych powrotów.
Ks. Prałat dr Andrzej Dowal
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na Niedzielę w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, 31-szy maja 2026 r.
-
Dzisiaj I-sza Komunia Święta w Sanktuarium o godz. 9.00 dla dzieci ze Szkoły Podst. nr 2 i dla dzieci ze Szkoły Podst. nr 1 o godz. 12.00. Od jutra „Biały Tydzień” ze szczególną modlitwą: w pon. – za rodziców; we wtorek – za nauczycieli, wychowawców i katechetów; środa – za Misje; czw. – za kapłanów; piątek – za tych, którzy pomogli w przygotowaniu do I Komunii św; sobota – oddanie się pod opiekę Matce Bożej.
-
Dzisiaj w niedzielę przypada św. Kamili dz; w pon. – św. Justyna m. oraz Konrada bp (Dzień Dziecka); we wtorek – św. Eugeniusza p; w środę – św. Karola Lwangi i 21 Towarzyszy mm; w czw. – Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa; w piątek – św. Bonifacego bp.m; w sob. – św. Norberta bp. Solenizantom i jubilatom, życzymy zdrowia, Bożego błogosławieństwa oraz opieki świętych patronów.
-
W czwartek w „Boże Ciało” Msze św. jak w niedzielę ale bez Sumy o godz. 12.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 (nie o godz. 10.30 !) wyruszy Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. I-szy ołtarz przy banku przygotuje tradycyjnie Bractwo Straży Honorowej; II ołtarz przy ul. Wojska Polskiego obok „Hotelu Rega” – Straż Pożarna; III ołtarz na wysokości Pałacu – Róże Różańcowe Róży Niepokalanego Poczęcia NMP; IV ołtarz przy Sanktuarium – młodzież. Dziewczynki przychodzą na próbę sypania kwiatków w pon. i w środę o godz. 16.30. W „Boże Ciało” zadbajmy o odświętny wystrój domów i okien, gdy będziemy składać publiczne wyznanie wiary i prosić o błogosławieństwo oraz potrzebne łaski dla naszych rodzin. Pracownikom Zarządu Dróg dziękujemy za przygotowanie placu Sanktuarium i centrum na dzisiejszą Uroczystość oraz obchody tego wielkiego Święta.
-
Od Jutra nabożeństwo „czerwcowe” do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św. wieczornej.
-
W I-szą środę m-ca Eucharystia z udziałem R.R.M. a wcześniej Nowenna do M.B.N.Pomocy; w I-szy piątek i sob. odwiedzimy z posługą sakramentalną obłożnie chorych a od godz. 17.30 pierwszopiątkowa spowiedź św; wieczorna Eucharystia z udziałem Straży Honorowej i potem miesięczne spotkanie Bractwa w sali parafialnej.
-
Spotkania: młodzież we wtorek po wieczornej Eucharystii; Grupa lektorska w piątek o godz. 17.00; kandydaci do Służby Liturgicznej w piątek o godz. 17.00 (próba przed pasowaniem na ministrantów i przyjęciem do Służby Liturgicznej); ministranci w piątek po Mszy św. wieczornej.
-
W następną niedzielę 7.VI. zmiana tajemnic Różańca św.
-
Wychodzącym ze świątyni polecamy tygodnik ”Niedziela”.
-
Darczyńcom dziękujemy za składane dzisiaj ofiary na Sanktuarium – serdeczne Bóg zapłać!. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli a gościom przebywającym w naszej Parafii także dobrego wypoczynku oraz bezpiecznych powrotów.
Ks. Prałat dr Andrzej Dowal.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na Niedzielę w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 24-ty maja 2026 r. (Zakończenie Okresu wielkanocnego)
-
Dzisiaj w niedzielę przypada św. Zuzanny; w pon. – NMP Matki Kościoła – Głównej Patronki Archidiecezji; we wtorek – św. Filipa Nereusza k. (Dzień Matki); w środę – św. Augustyna bp; w czw. – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w piątek – św. Urszuli Ledóchowskiej dz; w sob. – Rocznica poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej w Szczecinie. Solenizantom i jubilatom, życzymy zdrowia, Bożego błogosławieństwa oraz opieki świętych patronów.
-
Jeszcze w tym tygodniu na „majowe” gromadzimy się codziennie o godź. 17.30 prosząc tą piękną śpiewaną modlitwą zwłaszcza o to aby nasze rodziny były Bogiem silne. W następną niedzielę zakończenie „majowych”. (Czy uczestniczyłem w tym roku w tych wyjątkowych nabożeństwach poświęconych Matce Bożej ?).
-
Spotkania: Próba przed I-szą Komunią św: Szk.Podst nr 2 w pon. o godz. 16.00 a Szk. Podst. nr 1 w piątek o godz. 16.00; młodzież we wtorek po wieczornej Eucharystii; Grupa lektorska w piątek o godz. 17.00; kandydaci do Służby Liturgicznej w piątek o godz. 17.00 a ministranci w piątek po Mszy św. wieczornej.
-
W najbliższą sobotę o godz. 10.00 dla dzieci komunijnych oraz ich rodzin będziemy przeżywać uroczyste odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i spowiedź św. przed I-szą Komunią św. (Ubrani odświętnie przynosimy świece chrzcielne). Uroczystość I-szej Komunii św. w Sanktuarium w przyszłą niedzielę 31.V. o godz. 9.00, tym razem dla dzieci ze Szkoły Podst. nr 2 a dla dzieci ze Szkoły Podst. nr 1 o godz. 12.00. Dzieci z rodzicami i rodzicami chrzestnymi ustawiają się przy wejściu głównym najpóźniej 15 minut wcześniej.
-
W następną niedzielę 31.V. obchodzimy w Kościele Katolickim Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
-
Wychodzącym ze świątyni polecamy tygodnik ”Niedziela”.
-
Darczyńcom dziękujemy za składane dzisiaj ofiary na Sanktuarium – serdeczne Bóg zapłać!. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli a gościom przebywającym w naszej Parafii także dobrego wypoczynku oraz bezpiecznych powrotów.
Ks. Prałat dr Andrzej Dowal.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na VII Niedzielę Wielkanocną, 17-ty maja 2026 r. Wniebowstąpienie Pańskie
-
Dzisiaj w niedzielę 17.V, o godz. 12.00 ks. biskup Henryk Wejman udzieli sakr. bierzmowania uczniom klas ósmych.
-
Dzisiaj przypada św. Weroniki oraz Sławomira; w pon. – św. Eryka kr. oraz 106 roczn. ur. św. J.P.II; we wtorek – św. Kryspina z; w środę – Wiktora i Wiktorii; w czw. – św. Jana Nepomucena k.m; w piątek – św. Heleny oraz Wiesława i Wiesławy; w sob. – Iwony. Solenizantom i jubilatom, życzymy zdrowia, Bożego błogosławieństwa oraz opieki świętych patronów.
-
Na „majowe” gromadzimy się codziennie o godź. 17.30 prosząc tą piękną śpiewaną modlitwą zwłaszcza o to aby nasze rodziny były Bogiem silne.
-
W sobotę 23.V. w Wigilię Zesłania Ducha św. po Mszy św. wieczornej nabożeństwo czuwania przed Zesłaniem Ducha św. (szczegóły na plakacie).
-
Spotkania: Próba przed I-szą Komunią św: Szk.Podst nr 2 w pon. o godz. 16.00 a Szk. Podst. nr 1 w piątek o godz. 16.00; młodzież we wtorek po wieczornej Eucharystii; Grupa lektorska w piątek o godz. 17.00; kandydaci do Służby Liturgicznej w piątek o godz. 17.00 a ministranci w piątek po Mszy św. wieczornej.
-
Wczoraj w sobotę 16.V. maja obchodziliśmy pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Metropolity Diecezjalne oraz nasze parafialne wydarzenie: Jubileusz - XX Rocznicę Koronacji Cudownego Obrazu w naszym Sanktuarium, Odpust Parafialny oraz Rocznicę I Komunii św. dzieci klas IV. Dziękuję za pomoc w Uroczystości naszym Kapłanom, panu Jorandowi, pani Dorocie Zielińskiej, Katechetom, Służbie Liturgicznej, lektorom, kantorom, organiście, panom ze Służby Sanktuaryjnej, pracownikom Zarządu Dróg. Wszystkim, którzy włączyli się w obchody święta naszej Matki i Królowej – serdeczne Bóg zapłać!
-
W następną niedzielę obchodzimy w Kościele Katolickim Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielone Świątki.
-
Wychodzącym ze świątyni polecamy tygodnik ”Niedziela”.
-
Darczyńcom dziękujemy za składane dzisiaj ofiary na Sanktuarium – serdeczne Bóg zapłać!. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli a gościom przebywającym w naszej Parafii także dobrego wypoczynku oraz bezpiecznych powrotów.
Ks. Prałat dr Andrzej Dowal.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na VI Niedzielę Wielkanocną, 10-ty maja 2026 r.
-
Dzisiaj w niedzielę ze względu na patronalne święto św. Stanisława bp.m, odpust w Gąbinie o godz. 11.15, natomiast św. Izydor Oracz, Patron kaplicy w Lewicach, gromadzi nas odpustowo dzisiaj w Lewicach o godz. 12.30.
-
Dzisiaj przypada św. Izydora; w pon. – Dzień modlitw o urodzaje – o dobrą pogodę dla rolników, sadowników, ogrodników, działkowiczów orz pszczelarzy; we wtorek – św. Dominika; w środę 13.V. – M.B.Fatimskiej; w czw. – św. Macieja Ap. – Dzień Imienin m.in. ks. Macieja Szustaka. W int. Solenizanta będziemy się modlić zwłaszcza o godz. 18.00; w piątek – św. Zofii; w sob. – św. Andrzeja Boboli k.m. oraz Szymona. Solenizantom i jubilatom, życzymy zdrowia, Bożego błogosławieństwa oraz opieki świętych patronów.
-
Na „majowe” gromadzimy się codziennie o godź. 17.30 prosząc tą piękną śpiewaną modlitwą zwłaszcza o to aby nasze rodziny były Bogiem silne. Od piątku Nowenna do Ducha św.
-
Spotkania: Próba przed I-szą Komunią św: Szk.Podst nr 2 w pon. o godz. 16.00 a Szk. Podst. nr 1 w piątek o godz. 16.00; młodzież we wtorek po wieczornej Eucharystii; panowie ze Służby Sanktuaryjnej w środę po Mszy św. wieczornej; Grupa lektorska w piątek o godz. 17.00; kandydaci do Służby Liturgicznej w piątek o godz. 17.00 a ministranci w piątek po Mszy św. wieczornej.
-
Uwaga ! W najbliższą III sobotę maja (16.V.) o godz. 11.00 przeżywać będziemy pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Metropolity Diecezjalne oraz nasze parafialne wydarzenie: Jubileusz - XX Rocznicę Koronacji Cudownego Obrazu w naszym Sanktuarium, Odpust Parafialny oraz Rocznicę I Komunii św. dzieci klas IV. Uroczystość poprzedzi Triduum z udziałem Kapłanów naszej Parafii wyświęconych w ostatnim XX-Leciu: od środy do piątku o godz. 18.00 Eucharystia z okolicznościowym „Maryjnym Słowem Bożym”. Niech w to wyjątkowe Święto nikogo z nas nie zabraknie. Panowie ze Służby Sanktuaryjnej – zbiórka w sobotę przed uroczystościami o godz. 10.00.
-
W następną niedzielę 17.V, ks. Biskup Henryk Wejman udzieli sakr. bierzmowania uczniom klas ósmych. Kandydaci przychodzą na Mszę św. oraz próby przed bierzmowaniem w środę , czwartek i piątek. W piątek od godz. 17.00 spowiedź św. przed bierzmowaniem dla kandydatów, świadków oraz rodziców i rodziców chrzestnych a także spowiedź św. komunijnych dzieci rocznicowych.
-
Dziękujemy pracownikom Zarządu Dróg za wykoszenie trawy wokół Sanktuarium.
-
Wychodzącym ze świątyni polecamy tygodnik ”Niedziela”.
-
Darczyńcom dziękujemy za składane dzisiaj ofiary na Sanktuarium – serdeczne Bóg zapłać!. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli a gościom przebywającym w naszej Parafii także dobrego wypoczynku oraz bezpiecznych powrotów.
Ks. Prałat dr Andrzej Dowal.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na V Niedzielę Wielkanocną, 3 maja 2026 r.
-
Dzisiaj w niedzielę odpust w Mirosławicach w kaplicy p.w. M.B.Królowej Polski o godz. 10.00. Dzisiaj w Sanktuarium po Sumie o godz. 12.00 zmiana tajemnic Różańca św. Róże Różańcowe modlą się w maju o zachowanie naszych dzieci i młodzieży od ateizacji zwłaszcza w rodzinach zaniedbujących przekaz wiary katolickiej, pozwalając na nowoczesne wychowanie liberalne. Dzisiaj w niedzielę 3 maja w Narodowe Święto – Rocznicę powstania Konstytucji Majowej z 1791 roku, zawierzymy Maryi Królowej Polski naszą Ojczyznę. Msza św. z modlitwą za Ojczyznę z udziałem Władz Samorządowych, Pocztów Sztandarowych oraz Służb Mundurowych o godz. 12.00. Część II uroczystości z bogatym scenariuszem po Mszy św. przy Ratuszu.
-
Dzisiaj przypada św. Marii oraz Antoniny; w pon. – św. Floriana m. - Patrona Strażaków i Hutników (wieczorna Eucharystia z relikwiami św. Floriana). Naszym Druhom i Druhnom Strażakom życzymy tyle samo powrotów co wyjazdów oraz opieki św. Floriana; we wtorek – św. Ireny i Waldemara; w środę – święto św. Filipa i Jakuba Ap; w czw. – św. Augusta m; w piątek – uroczystość św. Stanisława bp.m. głównego Patrona Polski (nie ma postu); w sob. – św. Grzegorza bp. Solenizantom i jubilatom, życzymy zdrowia, Bożego błogosławieństwa oraz opieki świętych patronów.
-
Na „majowe” gromadzimy się codziennie o godź. 17.30 prosząc tą piękną śpiewaną modlitwą zwłaszcza o to aby nasze rodziny były Bogiem silne.
-
Spotkania: młodzież we wtorek po wieczornej Eucharystii; Grupa lektorska w piątek o godz. 17.00; kandydaci do Służby Liturgicznej w piątek o godz. 17.00 a ministranci w piątek po Mszy św. wieczornej; grupa „Salka” wyjątkowo w II sobotę m-ca czyli 9 maja po Mszy św. wieczornej.
-
W następną niedzielę ze względu na patronalne święto św. Stanisława odpust w Gąbinie o godz. 11.15, natomiast św. Izydor Oracz, Patron kaplicy w Lewicach, zgromadzi nas odpustowo w Lewicach w niedzielę 10 maja o godz. 12.30.
-
Uwzględnijmy w naszych rodzinnych kalendarzach zbliżające się bardzo ważne Diecezjalne oraz nasze parafialne wydarzenie: W III sobotę maja (16.V.) o godz. 11.00 przeżywać będziemy pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Metropolity Jubileusz - XX Rocznicę Koronacji Cudownego Obrazu w naszym Sanktuarium. Niech w to wyjątkowe Święto nikogo z nas nie zabraknie.
-
Wychodzącym ze świątyni polecamy tygodnik ”Niedziela”.
-
Darczyńcom dziękujemy za składane dzisiaj ofiary na Sanktuarium – serdeczne Bóg zapłać!. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli a gościom przebywającym w naszej Parafii także dobrego wypoczynku oraz bezpiecznych powrotów.
Ks. Prałat dr Andrzej Dowal.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na IV Niedzielę Wielkanocną, 26-ty kwietnia 2026 r. Niedziela Dobrego Pasterza
-
Dzisiaj w „Niedzielę Dobrego Pasterza” rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania.
-
Dzisiaj przypada Marzeny; w pon. – św. Zyty dz; we wtorek – św. Ludwika; w środę – św. Katarzyny Sieneńskiej – patronki Europy; w czw. – św. Piusa X p; w piątek – św. Józefa rzemieślnika; w sob. – św. Atanazego ora Zygmunta. Solenizantom i jubilatom, życzymy zdrowia, Bożego błogosławieństwa oraz opieki świętych patronów.
-
W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy a w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia.
-
W najbliższy piątek 1 maja rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe. Na „majowe” gromadzimy się codziennie o godź. 17.30 prosząc tą piękną śpiewaną modlitwą zwłaszcza o to aby nasze rodziny były Bogiem silne.
-
W następną niedzielę w Sanktuarium po Sumie o godz. 12.00 zmiana tajemnic Różańca św. W następną niedzielę 3 maja w Narodowe Święto – Rocznicę powstania Konstytucji Majowej z 1791 roku, zawierzymy Maryi Królowej Polski naszą Ojczyznę. Msza św. z modlitwą za Ojczyznę z udziałem Władz Samorządowych, Pocztów Sztandarowych oraz Służb Mundurowych w niedzielę 3 maja o godz. 12.00. Odpust w kaplicy w Mirosławicach p.w. M.B.Królowej Polski w następną niedzielę 3 maja o godz. 10.00.
-
Spotkania: młodzież we wtorek po wieczornej Eucharystii; Grupa lektorska w piątek o godz. 17.00; kandydaci do Służby Liturgicznej w piątek o godz. 17.00 a ministranci w piątek po Mszy św. wieczornej.
-
Uwzględnijmy w naszych rodzinnych kalendarzach zbliżające się bardzo ważne Diecezjalne oraz nasze parafialne wydarzenie: W III sobotę maja (16.V.) o godz. 11.00 przeżywać będziemy pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Metropolity Jubileusz - XX Rocznicę Koronacji Cudownego Obrazu w naszym Sanktuarium. Niech w to wyjątkowe Święto nikogo z nas nie zabraknie.
-
Wychodzącym ze świątyni polecamy tygodnik ”Niedziela”.
-
Osoby, które pragną poprzeć inicjatywę podniesienia rangi Sanktuarium w Gietrzwałdzie na Sanktuarium Narodowe w Gietrzwałdzie zapraszamy po Mszy św. do zakrystii.
-
Darczyńcom dziękujemy za składane dzisiaj ofiary na Sanktuarium – serdeczne Bóg zapłać!. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli a gościom przebywającym w naszej Parafii także dobrego wypoczynku oraz bezpiecznych powrotów.
Ks. Prałat dr Andrzej Dowal.
OGLOSZENIA DUSZPASTERSKIE na III Niedziele Wielkanocną, 19-ty kwietnia 2026 r.
Ogólnopolski Tydzień Biblijiny
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na II Niedzielę Wielkanocną, 12-ty kwietnia 2026 r. Niedziela Bożego Miłosierdzia
Niedziele Bożego Miłosierdzia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, 5-ty kwietnia 2026 r.
Alleluja Chrystus Zmartwychwstał!!!
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na Niedzielę Palmową – Męki Pańskiej, 29-ty marca 2026 r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na Niedzielę Palmową – Męki Pańskiej, 29-ty marca 2026 r.
-
Dzisiaj przypada św. Stefana p; w pon. – św. Anieli i Leonarda k; we wtorek – św. Beniamina; w środę – św. Ireny m. oraz Grażyny; w czw. – św. Władysława i Wiktora; w piątek – św. Ryszarda bp; w sob. – św. Wacława. Solenizantom i jubilatom, paniom i pannom, życzymy zdrowia, Bożego błogosławieństwa oraz opieki świętych patronów.
-
Dzisiaj w niedzielę o godz. 17.15 ostatnie już w tym Wielkim Poście Gorzkie Żale. Ostatnia Droga Krzyżowa w Wielki Piątek - ulicami Miasta o godz. 15.30. Przez nabożny udział w D.K. i G.Ż. uzyskujemy odpust.
-
Do pomocy w budowie świątecznej dekoracji w Sanktuarium o godz. 18.30 we wtorek zapraszamy dorosłych, Służbę Liturgiczną oraz młodzież
-
Spotkania duszpasterskie w tygodniu według ustaleń z moderatorami.
-
Wielki Tydzień, który dzisiaj rozpoczynamy, został ustanowiony w celu przeżycia przez nas Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Od W. Czwartku świętować będziemy Triduum Sacrum: Wielki Czwartek – dzień ustanowienia przez Chrystusa kapłaństwa i Najświętszej Eucharystii. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 i potem adoracja Pana Jezusa w „Ciemnicy” do godź. 22.00. Wielki Piątek – (post ścisły) adoracja Pana Jezusa od godz. 7.00 do 22.00. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Wartę przy „grobie Chrystusa” wystawiają Druhowie Strażacy. W.Sobota – adoracja od godz. 7.00 do 20.00. Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 20.00 (przynosimy gromnice). Poświęcenie pokarmów wielkanocnych w W.Sobotę: godz. 10.00, 12.00, 14.00 i 16.00. Poświęcenia w terenie: Nowielice i Mirosławice – 9.00; Włodarka i Gąbin – 9.30; Chomętowo i Lewice – 10.00. Jaromin - 10.30. Rezurekcja w Niedzielę Zmartwychwstania o g. 6.00 polączona z procesją wokół Sanktuarium.
-
W Triduum Sacrum kancelaria będzie nieczynna).
-
Po Mszy św. Wolontariusze „Caritas” rozprowadzają ostatnie „świece wielkanocne” a nasza młodzież palmy.
-
Wychodzącym ze świątyni polecamy tygodnik ”Niedziela”.
-
Darczyńcom dziękujemy za składane dzisiaj ofiary na Sanktuarium – serdeczne Bóg zapłać!. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli a gościom przebywającym w naszej Parafii także dobrego wypoczynku oraz bezpiecznych powrotów.
Ks. Prałat dr Andrzej Dowal.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIF na V Niedziele Wielkiego Postu, 22 marca 2026 r.
1. Dzisiaj rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Rekolekcje w Sanktuarium podczas wszystkich Mszy św. oraz Gorzkich Zali a także od pon. do środy włacznie o godz. 10.00 i 18.00. Kościoly filialne: w pon: Lewice - 16.00 i Wtodarka - 19.00; wt: Gabin - 16.00 i Mirosławice - 19.00; środa: Chometowo - 14.00. Spowiedź św. rekolekcyjna i przedświąteczna w trakcie Rekolekcji. Rekolekcje prowadzi Salwatorianin o. Tomasz Niedziela, którego serdecznie witamy a posluge zawierzamy naszej Patronce - Matce Bożej Laskawej.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na IV Niedzielę Wielkiego Postu, 15-ty marca 2026 r.
- Dzisiaj przypada św. Klemensa k. i Ludwiki; w pon. – św. Herberta bp oraz Izabeli; we wtorek – Zbigniewa i Patryka; w środę – św. Edwarda m. oraz Cyryla Jerozolimskiego dK; w czw. – Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP (w tym dniu rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Ochronę Życia); w piątek – św. Klaudii; w sob. – św. Lubomira i Benedykta. Solenizantom i jubilatom, paniom i pannom, życzymy zdrowia, Bożego błogosławieństwa oraz opieki świętych patronów.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na III Niedzielę Wielkiego Postu
1. Dzisiaj przypada św. Beaty m. Dzisiaj zwłaszcza otaczamy wszystkie panie i panny naszą modlitwą zawierzając je Matce Najświętszej - Patronce wszystkich niewiast; w pon. – św. Katarzyny dz; we wtorek – św. Aleksandra m; w środę – św. Konstantyna m; w czw. – św. Maksymiliana m; w piątek – św. Krystyny m. oraz Patrycji m; w sob. – św. Łazarza z Betanii oraz Matyldy. Solenizantom i jubilatom, paniom i pannom, życzymy zdrowia, Bożego błogosławieństwa oraz opieki świętych patronów.
BIERZMOWANIE 2019
28 kwietnia, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, blisko 150 osób, przyjęło z rąk J.E. Ks. Bp. Mariana Błażeja Kruszyłowicza, Sakrament Bierzmowania. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1. Dzisiaj przypada św. Małgorzaty; w pon. - Henryka bp.m; we wtorek – św. Sebastiana m; w środę – św. Agnieszki dz.m (Dzień Babci); w czw. – św. Wincentego (Dzień Dziadka); w piątek - św. Rajmunda; w sob. – św. Franciszka Salezego bp. dK. Solenizantom i jubilatom życzymy zdrowia, Bożego błogosławieństwa oraz opieki świętych patronów.
PIELGRZYMKA DO CZĘSTOCHOWY 22 - 26.09.2026
(Kalwaria Zebrzydowska – Kraków Łagiewniki – Miechów – Żarki – Górka Przeprośna – Częstochowa – Dolina Miłosierdzia – Rokitno
22.09.2026 wtorek ok. 780 km
Godz. 21:00 wyjazd z Parafii do Polskiej Jerozolimy - Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej.
PIELGRZYMKA DO MEDJUGORIE 22 - 31.07.2026
"Świat jest jak księga - kto nie podróżuje, ten czyta tylko jedną stronę ." ( św. Augustyn )
Bałkańska przygoda, czyli pielgrzymka do Matki Bożej – Królowej Pokoju w Medjugorie
Bośnia i Hercegowina – kraj, w którym wschód łączy się z zachodem; to jedno z państw na Bałkanach, które powstało po rozpadzie Jugosławii. Hasło reklamowe Bośni i Hercegowiny brzmi „ Kraj w kształcie serca ”. Jeśli spojrzymy na mapę – faktycznie – kraj ten przypomina swoim kształtem serce.
KOLĘDA TYDZIEŃ 12 - 18.01.2026
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XXXII Niedzielę Roku, 09-ty listopada 2025 r.
.Dzisiaj z okazji „Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym” składamy ofiarę do puszek „Caritas” na ten cel.
2. We wtorek 11.11 w DZIEŃ ŚW. MARCINA obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości z 1918r. ( 107 rocznica). Dodatkowa Msza Święta w sanktuarium z Hymnem Państwowym oraz z modlitwą za Ojczyznę o godzinie 12.00. Po Mszy Świętej z udziałem władz samorządowych, służbami mundurowymi, pocztami sztandarowymi cz II na placu przy Ratuszu.
Jubileuszowa X "Trzebiatowska Cecyliada 2014"
Przedstawiamy wyniki naszego ogólnopolskiego festiwalu, który odbył się w sobotę 22 listopada w Hali Widowiskowo-Sportowej w Mrzeżynie oraz pamiątkowe zdjęcia.
IX Festiwal Wędrowny - "Na Gotyckim Szlaku" 2018
Fundacja Akademia Muzyki Dawnej, już po raz dziewiąty, zorganizowała Wędrowny Festiwal Muzyki Dawnej "Na gotyckim szlaku". 25 sierpnia, o godz. 19:00, rozbrzmiały w naszej świątyni klasyczne instrumenty z przepięknym śpiewem. Zapraszamy do obejrzenia galerii.
X rocznica koronacji Cudownego Obrazu Najświętszej Maryii Panny
W Sanktuarium Maryjnym w Trzebiatowie pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Andrzeja Dzięgi, arcybiskupa szczecińsko – kamieńskiego w koncelebrze z ks. bp Henrykiem Wejmanem i ks. bp Krzysztofem Zadarko (diecezja Koszaliński – Kołobrzeska) sprawowana była uroczysta Eucharystia, w trakcie której wspominane były aż trzy historyczne wydarzenia, które miały miejsce w trzebiatowskim kościele.
Konsekrowani 2015 - wystawa w naszym Sanktuarium
16 sierpnia go?cili?my wspania?? wystaw? przedstawiaj?c? sylwetki wszystkich zakonów, które pos?uguj? w naszej diecezji.
XIII ROCZNOCA KORONACJI - fotogaleria
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z XIII rocznicy Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Trzebiatowskiej. Uroczystej Mszy Św. przewodniczył biskup pomocniczy archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej - J.E. Ks. Bp Henryk Wejman.
XIV Rocznica Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Trzebiatowskiej
W Naszym Sanktuarium Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny odbyły się uroczystości związane z XIV Rocznicą Koronacji Cudownego Obrazu.
„ MSZA ŚWIĘTA HUBERTOWSKA” W TRZEBIATOWSKIM SANKTUARIUM
KANCELARIA PARAFIALNA W OKRESIE WAKACYJNYM
KOMUNIKATY KURII - 20.06.2021 r.